O NÁS

 Prečo nosiť deti?

 

“Nosenie dieťaťa robí deťom dobre a uľahčuje matkám život.” – Dr. William Sears

 

 

Existuje mnoho benefitov vyplývajúceho z nosenia a to pre oboch, či už pre dieťa a aj pre mamu (alebo otca!).

 

  • Nosené deti sú múdrejšie, organizovanejšie a zmierňuje stresujúci prechod z teplého prostredia maternice na vonkajší  svet a napĺňa ich potrebu bytia v blízkosti matky
  • Nosené deti sú šťastnejšie ako tie ktoré nosené nie sú. Štúdie potvrdili, že nosené deti plačú a rozčuľujú sa menej často, čo im umožňuje zaoberať sa viac svojím okolím a vytvárať väzbu s rodičmi.
  • Dieťa, ktoré sa nosí, sa dozvie o okolitom svete rýchlejšie a bezpečnejšie.
  • Nosenie dieťaťa ponúka komfort a pohodlie. Nosenie dieťaťa mi umožňuje umyť riad, navariť, upratať a vymeniť plienku bez toho aby som sa od neho odišla.
  • Nosenie detí znižuje výskyt SIDS
  • Nosenie detí je jeden zo spôsobov ako chudnúť prebytočné kilá extra cvičením

 

 

Ako bezpečne a ergonomicky nosiť dieťa

 

Klokanka – marketingový trhák

Na trhu sa môžete stretnúť s nosičom nazývaný klokanka. Je to veľmi chytľavý a vtipný názov pre nosič určený na nosenie deti, ale bohužiaľ to je všetko. Neponúka ergonomické formu nosenia deti kvôli úzkej časti v oblasti rozkroku dieťaťa, tvrdej chrbtovej opierky a nosia deti tvárou od nosiaceho. dieťa prakticky zavesené za rozkrok, nemá podsadený zadoček, chrbátik doguľata a chrbticu podopretú po celej dĺžke, dochádza tak k jej neúmerné záťaži. Nožičky dieťaťa nie sú podoprené od kolienka ku kolienku, ale namiesto toho visia rovno dole. Dochádza k nadmernému namáhaniu bedrových kĺbov a dieťa je prakticky zavesené za rozkrok,

 

 

Ergonomická poloha dieťaťa pri nosení

Ergonomická poloha je fyziologická poloha novorodencov, ktorú zaujali už v maternici. Je to prirodzená poloha pre dieťa, v ktorej nedochádza k preťažovaniu chrbtice a kĺbov bábätka. V tejto polohe má dieťa zaguľatený chrbátik, podsadený zadoček, kolienka minimálne v úrovni pupka, podopretý chrbátik a hlavičku.

 

Ergonomické nosiče

Typ ergonomického nosiča záleží od potreby matky (alebo otca). Pre rýchlu manipuláciu s dieťaťom odporúčame prackové LennyLamb nosiče, pretože sa veľmi rýchlo dá do neho vložiť a vyložiť dieťa podľa potreby, takže predstavuje najflexibilnejšiu variantu nosenia detí (napr. keď  idete nakúpiť do obchodu a potrebujete rýchlo dieťa na parkovisku vložiť do nosiča).Pomocou nosiča si viete dieťa popruhmi  pevne dotiahnuť k telu, a tým zabrániť  zakláňaniu dieťaťa. Ergonomické LennyLamb nosiče majú bedrový pás, ktorý drží väčšinu váhy dieťaťa a tým sú ramená zaťažené minimálne.

Baby šatky LennyLamb predstavujú najvhodnejší spôsob na nosenie detí. Je to z dôvodu dokonalému prispôsobeniu baby šatky telu dieťaťa a vášmu typu postavy.

LennyLamb baby šatku naviažete podľa potreby a zvolíte typ úväzku aký vám najviac vyhovuje. Nosenie v baby šatke je veľmi pohodlné, lebo hmotnosť dieťaťa je perfektne rozložená na ramená a pás.

Je vhodná už od prvého mesiaca dieťatka do  veku 2-3 rokov. Šatky sa delia na pevné/tkané šatky a elastické šatky . Pevná šatka má dlhú verziu alebo verzia nazývanú Ring sling šatky, ktoré majú na jednom konci našitý pár krúžkov. 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.